Woodworking Router Motor

 • Markë: OEM / ODM
 • Origjina e produktit: China
 • Kohë për dorëzim: 25-35 ditë
 • Paketa Details: kuti me bojra, goditje rasti myk ose përshtatur
 • Email: cherry@chqtools.com
 • Detail Product

  Factory Equipment

  FAQ

  Produkt Tags

   Woodworking Router Motor 1075

  Emri i artikullit router Motor
  Item Nr 1075
  markë OEM / ODM
  Origjina e produktit  Kinë
  Koha e dërgimit 35-45 ditë
  Paketa Details kuti me bojra, kartoni Box
  Specifikimet teknike peshe: 5.6 kg
  Motor Parametri: 120V, 60Hz, 15A ose 230V, 50Hz, 1800W
  No Speed ​​Loading (RPM): 10.000 ~ 22,000 RPM
  Router Motor OD: 4.2inch (106.7mm). Router Body Length: 5inch (127mm)
  1/2 "dhe 1/4" collets premium vetë-liruar
  Fuqishëm 15 AMP.3-1 / 4 max Hp Motor. 
  Cert .: ETL / CE.
  përshkrim i produktit 1. Përshtatet për të gjithë 4.2 "heqin DIA Router.
  2. Sistemi Collet Auto-release lejon për heqjen e lehtë bit pas përdorimit
  3. tipar Soft-start zvogëlon çift rrotullues në fillimin e aktivitetit dhe motor mban shpejtësi konstante nën ngarkesë
  4. Precision machined alumini motor strehim
  paketim kartoni Box
  kuti me bojra 17X17X30 CM
  sasi 4 cope
  Master kartoni 36X36X32.5 CM 
  GW / NW 22/24 KGS

  QT1075e-1 QT1075-1 QT1075
  We have exported to the USA, Spain, Australia, Poland, Iran, Russia, England, France, Italy and India and so on. Our quality is good, so we have also cooperated with top famous tool companies in the world.

  Looking forward to cooperate with you,any questions,please contact us.


 • Previous:
 • Next:

 • Factory Equipment

  FAQ

  1. How about your quality?

  We started to produce woodworking tools in 2016, and also have our own professional engineers. Our products are exported to the United States, Australia, Canada, and the United Kingdom and so on. We also have cooperated with the top famous woodworking tools companies in the world.

   

  1. Do you have any request for the order quantity?

  We warmly welcome inquiries from every guest and are very happy to grow up with you.

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !