Single hand nut riveter 603

 • Бренд: OEM / ODM
 • Потекло на производот: Кина
 • Време на испорака: 25-35 дена
 • Пакување Детали: боја кутија, удар мувла случај или кориснички
 • Е-пошта: cherry@chqtools.com
 • детали за производот

  Factory Equipment

  FAQ

  Тагови производ

  Име на предметот Еден орев рака riveter
  Точка бр 603
  бренд OEM / ODM
  потекло на производот  Кина
  Време на испорака 25-35 дена
  пакет Детали Боја кутија, двојно блистер картичка, случај удар мувла или прилагодена
  Технички опис  Тежина: 500g
  Вкупна должина: 200mm / 8inch
  Максимален работен удар: 7 mm
  Макс ефективни работни удар: 5-6 mm
  Макс повеќе од рака сила: 27 
  Максимална големина на орев возбудлив: М6
  Карактеристики на производот Патентирани иновации структура
  Деликатна форма, ергономски страна
  Шок-доказ дизајн за да се елиминира треперењето на операција на раката
  Минијатурни димензии, со цел полесно да се носат.
  пакување Боја кутија (двојно блистер картичка, удар мувла случај или прилагодено)
  боја кутија 21,5 × 13,5 × 3,5 CM
  Квантитет 20pcs
  Картон 37 * 24 * 29.5CM 
  GW / СЗ 16 / 13,7 KGS
  метрички M3 М4 М5 М6
  достапност Големини
  инчен 6-32 8-32 10-24 1 / 4-20
  достапност Големини

  603
  Еден орев рака riveter 603

  We have exported to the USA, Spain, Australia, Poland, Iran, Russia, England, France, Italy and India and so on. Our quality is good, so we have also cooperated with top famous tool companies in the world.

  Looking forward to cooperate with you,any questions,please contact us.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Factory Equipment

  FAQ

  1. How about your quality?

  We started to produce woodworking tools in 2016, and also have our own professional engineers. Our products are exported to the United States, Australia, Canada, and the United Kingdom and so on. We also have cooperated with the top famous woodworking tools companies in the world.

   

  1. Do you have any request for the order quantity?

  We warmly welcome inquiries from every guest and are very happy to grow up with you.

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !