Woodworking router lift

 • Бренд: OEM / ODM
 • Потекло на производот: Кина
 • Време на испорака: 25-35 дена
 • Пакување Детали: боја кутија, удар мувла случај или кориснички
 • Е-пошта: cherry@chqtools.com
 • детали за производот

  Factory Equipment

  FAQ

  Тагови производ

  Име на предметот рутер лифт
  Точка бр 1050
  бренд OEM / ODM
  потекло на производот  Кина
  Време на испорака 35-45 дена
  пакет Детали Боја кутија, картонска кутија
  Технички спецификации Тежина: 6 кг
  Вкупната големина (ШxДxВ): 11-3 / 4X9-1 / 4X11inch (298.45X235X280mm)
  Табела врв Големина (аспиратор): 11-3 / 4X9-1 / 4X3 / 8inch (298.45X235X9.5mm)
  Вретено навој Макс работат Higth Прилагодување: 0 ~ 3.25inch (0 ~ 84 mm)
  Голем 3-5 / 8 "отворање да прифати големи секачи, 2" Tab-Лок вметнете прстен, клуч, и да почне игла
  Одговара за сите 4.2 "Кол рутер мотор.
    Вклучува: (1) 2 "Вметни прстен, (1) Вметнете клуч, (1) Стартер Пин, (1) Двојна Клучни, (10), израмнување со завртки, (1) на рачката
  Опис на производот 1. Сите промени малку може да се направи од врвот на табелата
  2. Главен Табела Топ плоча и Под превоз машински од премија 6061 алуминиум, Хард елоксирани која обезбедува  дебела абразија слој за подолг живот
  3. брзина чудак прилагодување на висината рутер од врвот на табелата
  4. 10 периметар израмнување сет завртки за апсолутно совршено се вклопуваат
  5.This професионален квалитет рутер лифт е прецизност ЦПУ машински од 6061 алуминиум. Изграден за да се справи со голем 4.2 "дијаметар,  овој лифт овозможува многу мазна и лесно прилагодување
  пакување Картонска кутија
  боја кутија 36X28X32.5 CM
  Квантитет 1 ком
  Картон 36X28X32.5 CM 
  GW / СЗ 5.2 / 6 KGS

   

  I’m glad you can visit our website and hope we can cooperate


 • Претходно:
 • Следно:

 • Factory Equipment

  FAQ

  1. How about your quality?

  We started to produce woodworking tools in 2016, and also have our own professional engineers. Our products are exported to the United States, Australia, Canada, and the United Kingdom and so on. We also have cooperated with the top famous woodworking tools companies in the world.

   

  1. Do you have any request for the order quantity?

  We warmly welcome inquiries from every guest and are very happy to grow up with you.

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !