Woodworking Router Plate

 • Бренд: OEM / ODM
 • Потекло на производот: Кина
 • Време на испорака: 25-35 дена
 • Пакување Детали: боја кутија, удар мувла случај или кориснички
 • Е-пошта: cherry@chqtools.com
 • детали за производот

  Factory Equipment

  FAQ

  Тагови производ

   Woodworking рутер Плоча 1056

  Име на предметот рутер Плоча
  Точка бр 1056
  бренд OEM / ODM
  потекло на производот  Кина
  Време на испорака 35-45 дена
  пакет Детали боја кутија, картонска кутија
  Технички опис  тежина: 1.3 Kg
  Вкупна должина (ШxВxД): 11-3/4 "x 9-1/4" X3 / 8 "alumnium (298.5X235X9.5mm)
  додатоци Монтажни делови: 1-3 / 8 "Вметни прстен, алуминиум центар прстен и 1/2" Mandril 
  Вклучувајќи: (1) 2 "Вметни прстен, (1) Прстенот клуч, (10) на ниво на завртки, (1) Двојна клуч
  ЦПУ обработка премија за 6061 алуминиум, Хард елоксирани 
  Карактеристики на производот 1. 3/8 "-thick компресија украсениот фенолни плоча обезбедува површината рамна плоча што нема да дисторзии
  2. 9-1/4 "x 11-3/4" големина располага со голем рутери лесно
  3. Predrilled прецизно да се качи неколку рутери со користење на заеднички 3-дупка шема PC-стил
  4.Includes отстранлив месинг почнувајќи игла и Ниво-Лок клуч и детални инструкции
  5. Ниво-Лок намалување прстени обезбеди три големини малку отворање of2 ", 1-3/8" 
  пакување Картонска кутија 
  боја кутија 32x26x8 CM
  Квантитет 10 парчиња
  Картон 42X33X54CM 
  GW / СЗ 14/16 KGS

   
  We have exported to the USA, Spain, Australia, Poland, Iran, Russia, England, France, Italy and India and so on. Our quality is good, so we have also cooperated with top famous tool companies in the world.

  Looking forward to cooperate with you,any questions,please contact us.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Factory Equipment

  FAQ

  1. How about your quality?

  We started to produce woodworking tools in 2016, and also have our own professional engineers. Our products are exported to the United States, Australia, Canada, and the United Kingdom and so on. We also have cooperated with the top famous woodworking tools companies in the world.

   

  1. Do you have any request for the order quantity?

  We warmly welcome inquiries from every guest and are very happy to grow up with you.

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !