Woodworking Router Motor

 • Бренд: OEM / ODM
 • Потекло на производот: Кина
 • Време на испорака: 25-35 дена
 • Пакување Детали: боја кутија, удар мувла случај или кориснички
 • Е-пошта: cherry@chqtools.com
 • детали за производот

  Factory Equipment

  FAQ

  Тагови производ

   Woodworking Router Motor 1075

  Име на предметот рутер мотор
  Точка бр 1075
  бренд OEM / ODM
  потекло на производот  Кина
  Време на испорака 35-45 дена
  пакет Детали боја кутија, картонска кутија
  Технички спецификации тежина: 5.6 kg
  Моторни Параметар: 120V, 60Hz, 15A или 230V, 50Hz, 1800W
  Не Loading брзина (rpm): 10.000 ~ 22.000 вртежи во минута
  Рутер мотор OD: 4.2inch (106.7mm). Рутер тело должина: 5inch (127mm)
  1/2 "и 1/4" премија самоослободувачки колети
  Моќен 15 AMP.3-1 / 4 Макс HP мотор. 
  Серт .: ETL / CE.
  Опис на производот 1. Одговара за сите 4.2 "Кол Рутер лифт.
  2. Системот чаура Авто-порака овозможува лесно отстранување малку по употребата
  3. Меки-проектот функција ја намалува вртежниот момент на start-up и моторни одржува константна брзина под оптоварување
  4. прецизност машински алуминиум куќиште на мотор
  пакување Картонска кутија
  боја кутија 17X17X30 CM
  Квантитет 4 парчиња
  Картон 36X36X32.5 CM 
  GW / СЗ 22/24 килограми

  QT1075e-1 QT1075-1 QT1075
  We have exported to the USA, Spain, Australia, Poland, Iran, Russia, England, France, Italy and India and so on. Our quality is good, so we have also cooperated with top famous tool companies in the world.

  Looking forward to cooperate with you,any questions,please contact us.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Factory Equipment

  FAQ

  1. How about your quality?

  We started to produce woodworking tools in 2016, and also have our own professional engineers. Our products are exported to the United States, Australia, Canada, and the United Kingdom and so on. We also have cooperated with the top famous woodworking tools companies in the world.

   

  1. Do you have any request for the order quantity?

  We warmly welcome inquiries from every guest and are very happy to grow up with you.

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !