Дрво пердув одбор

 • Бренд: OEM / ODM
 • Потекло на производот: Кина
 • Време на испорака: 25-35 дена
 • Пакување Детали: боја кутија, удар мувла случај или кориснички
 • Е-пошта: cherry@chqtools.com
 • детали за производот

  Factory Equipment

  FAQ

  Тагови производ

   Дрво пердув одбор 1042

  Име на предметот Двоен пердув одбор
  Точка бр 1042
  бренд OEM / ODM
  потекло на производот  Кина
  Време на испорака 25-35 дена
  пакет Детали боја кутија, картонска кутија
  Технички спецификации Тежина: 1.25kg
  Вкупната големина (ШxДxВ): 5-1 / 4X8-1 / 4X3-1 / 4inch (135X210X83mm)
  Максимален работен Ширина: 4inch (101.6mm) Пердув контакт област
  Максимален работен Higth Прилагодување: 4inch (101,6 мм)
  Употреба во стандардна големина митра слот: 3/8 "x 3/4" (D: 9.5mm x Ш: 19.05mm)
  Производство на материјал: ABS пластика
  Митре песна заклучување бар брави цврсто на двата краја
  Опис на производот тогаш 1. пердув одбор слајдови во заградата монтажа и пердуви остане паралелно со работата парче
  2. револуционерен нов дизајн овозможува брз и лесен Паралелно Settings Висина, додека престојуваат безбедно Позициониран на едно место. 
  3. Стандарден Митре sloct за употреба со рутер табели, Табела Пили, градни протези и бендови Пили
  4. Два дополнителни копчиња ќе ви овозможи да се направи брзо и лесно поставувања висина за различни материјали дебелини
  5. совети пердув се моделирани со заоблени рабови и совршено рамен, па тие не ќе го одбележи вашиот материјал  
  6.Once поставена во позиција, PARALIGN пердув одбори остане паралелно материјал правејќи различни поставувања висина
  пакување Картонска кутија
  боја кутија 24x22x9 CM
  Квантитет 18 парчиња
  Картон 68 * 50 * 30CM 
  GW / СЗ 22.5 / 24 KGS

   

  We have exported to the USA, Spain, Australia, Poland, Iran, Russia, England, France, Italy and India and so on. Our quality is good, so we have also cooperated with top famous tool companies in the world.

  Looking forward to cooperate with you,any questions,please contact us.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Factory Equipment

  FAQ

  1. How about your quality?

  We started to produce woodworking tools in 2016, and also have our own professional engineers. Our products are exported to the United States, Australia, Canada, and the United Kingdom and so on. We also have cooperated with the top famous woodworking tools companies in the world.

   

  1. Do you have any request for the order quantity?

  We warmly welcome inquiries from every guest and are very happy to grow up with you.

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !