Woodworking Router Table Top MDF

 • Бренд: OEM / ODM
 • Потекло на производот: Кина
 • Време на испорака: 25-35 дена
 • Пакување Детали: боја кутија, удар мувла случај или кориснички
 • Е-пошта: cherry@chqtools.com
 • детали за производот

  Factory Equipment

  FAQ

  Тагови производ

  Woodworking Router Table Top MDF 1055

  Име на предметот Рутер Табела Топ
  Точка бр 1055
  бренд OEM / ODM
  потекло на производот  Кина
  Време на испорака 35-45 дена
  пакет Детали боја кутија, картонска кутија
  Технички спецификации тежина: 10.5 kg
  Вкупната големина (ШxДxВ): 31.5X23.5X1inch (800X600X25.4mm)
  Табела врв Големина (аспиратор): 11-3 / 4X9-1 / 4inch (298.45X235mm)
  3/4 "Т-профилот митра слот прифаќа стандард митра мерачи
  МДФ јадро со висок ламинати притисок врз двете врвот и на дното лица
  12-точка плоча израмнување / систем за заклучување и 4-точка плоча fixted. 
  Опис на производот 1. митра слот 3/4 "Т-профилот Ви овозможува да користите прецизност резервни митра мерачи, како мерач Incra, а во непосредна близина на универзална Т-песна прифаќа запира, држете-падови, и многу повеќе featherboards
  2. Во табелата е изграден од нашите обидел-и-вистински 1 "дебели основни МДФ сендвич меѓу ламинати висок притисок за непречено ниско триење рутирање
  3. Нашата висок притисок ламинат рутер маси биле ново редизајниран со митра слот двојна песна во табелата, и побели, посветла завршница за подобрување на видливост
  пакување Картонска кутија
  боја кутија 85X65X7CM
  Квантитет 1 ком
  Картон 85X65X7CM
  GW / СЗ 9 / 10.5 Килограми

   

  We have exported to the USA, Spain, Australia, Poland, Iran, Russia, England, France, Italy and India and so on. Our quality is good, so we have also cooperated with top famous tool companies in the world.

  Looking forward to cooperate with you,any questions,please contact us.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Factory Equipment

  FAQ

  1. How about your quality?

  We started to produce woodworking tools in 2016, and also have our own professional engineers. Our products are exported to the United States, Australia, Canada, and the United Kingdom and so on. We also have cooperated with the top famous woodworking tools companies in the world.

   

  1. Do you have any request for the order quantity?

  We warmly welcome inquiries from every guest and are very happy to grow up with you.

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !